Tuesday, August 19, 2014

mis juhtub rasvaga kui kaalus alla võtta?

Midagi nii lahedat, nagu selle artikli kommentaarius on, pole kaua aega näinud :D
Sekka ka mõni asisem kommentaar. Enamjaolt siiski humoristid, mis muud. :D

"Kui inimene teeb trenni ja jälgib toitumist, tarvitab keha üleliigse energia ära, võtab lisaenergiat veel ka n-ö rasvalaost. Nii hakkab rasv «põlema», täpsemalt öeldes rasvarakud tõmbuvad kokku(ei kao kuhugi, vaid ootavad uut võimalust paisuda,kohe kui muutud laisaks see ka juhtub).Minu kogemus ütleb,et kehakaalu pole võimalik ainult treenides kontrollida.Ilma tasakaalustatud toitumiseta võid treenida vigastusteni ja tulemus sind ikka ei rahulda."

"Jutt katkes kõige põnevama koha pealt. Rasvarakud jäävad alla võttes nälga ja hakkavad saatma kehale signaale, et oleks vaja süüa. Aga kui nad paisuvad liiga suureks, siis poolduvad. Seega on tegu ühesuunalise teega: rasvarakkude arv naljalt ei vähene, aga juurde on neid kerge tekitada. Kuidas sundida keha rasvarakkude arvu vähendama, on olümpiaadiküsimus."
Mis juhtub rasvaga, kui kaalus alla võtta? (26)Kui kaalulangus eesmärgiks võtta, peaks teadma ka seda, mis toimub sel perioodil organismis sees - mis juhtub rasvaga naha all ja organite vahel.
Enamik meist teab rasvast üsna palju. Me teame, et madala kaloraaži hullus, mis puhkes 90ndatel, on nüüd möödas ega andnud suurt tulemust kellelegi. Me teame, et transrasvad pole meie tervisele kasulikud ning teame ka seda, et rasv, mis paikneb meie siseorganite vahel, võib põhjustada tõsiseid terviseriske, kirjutab Fox News.
Kui aga inimene võtab eesmärgiks kaalu langetamise, siis kuhu kaob rasv?
Kui inimene sööb rohkem, kui tema organism reaalselt energiat vajab, talletub üleliigne energia rasvarakkudesse. Seejärel hakkavad rasvarakud tootma rasvhappeid, mida kutsutakse triglütseriidideks. Kui triglütseriid on rakku talletunud, sunnib see rakke laienema. Nii suurenevad rakkude mõõtmed.
Kui inimene on kaalulangetusperioodis, teeb trenni ja jälgib toitumist, tarvitab keha üleliigse energia ära, kuid võtab lisaenergiat veel ka n-ö rasvalaost. Nii hakkab rasv «põlema», täpsemalt öeldes rasvarakud tõmbuvad kokku.

Tõesti asjalik artikkel, kommentaarium jällegi palju põnevam. Aitäh, Postimees.ee

3 comments:

 1. Eks sellepärast paljud inimesed, kes kaalust alla on võtnud, võtavad mingi aja möödudes kaalus uuesti juurde. Kui juba korra oled paks olnud, siis peabki terve elu ennast jälgima. :D Olen ma ju isegi alla võtnud ja siis uuesti 15 kg juurde võtnud ja siis jälle alla võtnud. Enam ei plaani küll juurde võtta, väikene kaalukõikikumine on norm, aga kui kõhuke hakkab uuesti ette tekkima, siis peab kohe karmimad reeglid peale panema. :P

  ReplyDelete
  Replies
  1. No sama! Ma olin 13-14-aastasena 80+ kilo, ma ei tea isegi, kust see tuli. Keskkooli lõpuks kaalusin 45 ringis (see oli konkreetne nälgimine ka!), täna 72. Need need kõige ekstreemsemad numbrid, väikeseid +- 5 kilo muutusi ei ole mõtet mainidagi :D

   Delete
 2. Selle artikli eest võiks küll auhinna anda. Samas kategoorias uudisega "Türil tõugati meest". Mõni ajakirjanik teeb ikka kõigile ametivendadele häbi....

  ReplyDelete